Bluzy z kapturem – porady stylowe

0
2622

Był czas, kiedy złe rzeczy kojarzono z kominiarkami, workami z łupem i czarno-białymi paskami, kiedy to również bluza z kapturem była czymś, co od razu naznaczało cię jako niedoszłego rabusia i ogólnie chodzące problemy. Ale o ile ta skromna podstawa odzieży sportowej może potencjalnie wysłać przechodniów prosto na drugą stronę ulicy, w tej chwili zachęcamy cię do skorzystania ze wskazówek zamieszczonych poniżej i zaprzyjaźnienia się z bluzą z kapturem. Czemu? Pomijając praktyczność, dzięki załodze projektantów bluza z kapturem przeszła z de facto munduru wściekłych nastolatków na przedmiot, który najprawdopodobniej nakryw a plecy dobrze ubranych mężczyzn.

Historia bluzy z kapturem

Na długo przed tym, zanim stała się świadkiem podejrzanych akcji w zaciemnionych zaułkach, bluza z kapturem była mundurem bohaterów. OK, więc to trochę przesadza, ale firma odzieżowa Champion Products twierdzi, że stworzyła pierwszą na świecie bluzę z kapturem w latach 30. XX wieku. Nie trzeba geniuszu, aby zrozumieć, że – oto i ona – bluza z kapturem została zaprojektowana, aby utrzymać sportowców w cieple i suchości w najrozmaitszych warunkach pogodowych. Od tego czasu została przyjęta przez kulturę hip-hopową, łyżwiarzy, snowboardzistów, buntowniczych młodych dorosłych, deskorolkowców, studentów uniwersytetów i (powód, dla którego tu jesteśmy) świat mody streetwearowej i mody światowej od niedawna.

Powrót bluz z kapturem

Chociaż obecny świat mody pełen jest swobody, wiele serwisów informacyjnych przedstawia nam prostą zależność, że tak naprawdę większość odzieży męskiej zrodziła się z praktyczności i potrzeby odczuwania wygody. I właśnie to oferuje bluza z kapturem: komfort, wygoda i jeszcze większy komfort. Powrót bluzy z kapturem sygnalizuje, że jesteśmy teraz w szczytowej formie. Po udanym przejściu ekskluzywnej odzieży sportowej w różnych formach, było tylko kwestią czasu jest, zanim odzież męska znów będzie bazować na pełnej wygodzie. Wszyscy, od początkujących sprzedawców streetwearu (Off White, Vetements), po bardziej ugruntowane męskie stroje dla mężczyzn (Balenciaga, Versace), zaczęli wypuszczać wysokiej jakości wersje bluz z kapturem w swoich kolekcjach, co oznacza, że ​​historia z kapturem będzie trwała jeszcze przez jakiś czas. Oto kilka zatwierdzonych przez ekspertów sposobów noszenia swojego egzemplarza bluzy z kapturem.

Jak nosić bluzę z kapturem?

Streetwear’owa bluza z kapturem (zobacz tutaj), jeśli jest używana jako część warstwowego wyglądu, może być zaskakująco skromna. Wygodna kaszmirowa bluza z kapturem to świetny element warstwowy na dzień w mieście, który sprawi, że będziesz wyglądać ostro, a jednocześnie ogrzejesz się. Aby uzyskać odpowiedni wygląd, załóż rozpinaną bluzę z kapturem na prostą białą koszulkę z okrągłym wycięciem pod szyją, a następnie dodaj płaszcz lub kurtkę, wąskie dżinsy i parę świeżych butów.

Jako część wyglądu sportowego

Za każdym razem, gdy komfort i chłód idą w parze, możesz być pewien, że bluza z kapturem uratuje Ci życie. Tak jest w przypadku odzieży sportowej i dzięki sprytnym projektantom odzieży męskiej nie ryzykujesz, że będziesz wyglądać, jakbyś był zbyt leniwy, aby zmienić odzież przeznaczoną na siłownię, na tę, w której można pokazać się wśród ludzi. Projektant odzieży męskiej Jaeger, James Jee, mówi: „Dawno minęły czasy obszernej, wielkiej bluzy z logo. Tkaniny są bardziej miękkie i cięższe, co świadczy o lepszej jakości przędzy i o wiele więcej. Dopasowanie jest też o wiele lepsze. Chociaż i szerokie bluzy oversizowe wracają do łask, o czym coraz częściej możemy przekonać się na ulicach polskich miast.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here