Domowe odżywki do paznokci jak je zrobić?

0
1587
domowe odżywki do paznokci
fot. pixabay.com

Paznokcie wymagają również odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli na poprawę ich kondycji, a także wzmocni je i nada im pięknego wyglądu. Powinnyśmy dbać o nie nie tylko pod względem ładnego wyglądu, ale również odpowiedniego odżywiania. Jak skutecznie przygotować domową odżywkę do paznokci? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/domowe-odzywki-do-paznokci/

Paznokcie

Paznokcie wymagają od nas regularnej pielęgnacji, aby prezentowały się nie tylko zdrowo i estetycznie, ale również aby ich kondycja była zadowalająca. Dotyczy to nie tylko łamliwych i kruchych paznokci, ale również tych normalnych i zdrowych.

Systematyczna pielęgnacja nie narazi ich na przebarwienia, ani również na grzybicę, której później bardzo trudno jest się pozbyć. Powinno się również dbać o to, by zapobiegać wszelkiej możliwości uszkodzenia płytki paznokcia.

Domowe odżywki do paznokci

Chcąc zadbać o swoje paznokcie tańszym sposobem niż korzystanie z gotowych specyfików, które możemy kupić w drogeriach i to nie za małe pieniądze, możesz zdecydować się na przyrządzenie domowych odżywek do paznokci. Składniki do ich przyrządzenia z pewnością znajdują się w twojej lodówce albo w szafce spożywczej.

Jedną z najpowszechniejszych metod dbania o paznokcie jest stosowanie do nich oliwy z oliwek, która przywraca im dobrą kondycję, a także odżywia je. Wystarczy moczyć paznokcie w podgrzanej w kąpieli wodnej oliwie z oliwek przez 20 minut.

Kolejnym sposobem na odżywienie swoich paznokcie jest stosowanie żelatyny, którą należy rozpuścić w szklance letniej wody, a następnie po zastygnięciu podgrzać i trzymać w niej paznokcie około 15 minut.

Możesz również spróbować metody z czerwonym pieprzem, który wystarczy wymieszać z łyżeczką śmietany i wody. Tak przygotowany preparat nakładasz na paznokcie i zostawiasz na piętnaście minut, a następnie spłukujesz. Pamiętaj, by nie dotykać oczu, bo narazisz je na podrażnienia!

Świetnie sprawdzi się również odżywka z czosnku, który wystarczy rozgnieść i wymieszać z łyżeczką oliwy z oliwek, a następnie wetrzeć w płytkę paznokci i zostawić na 10 minut.

Przeczytaj też: http://urodelka.pl/depilacja-pasta-cukrowa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here