Modne kurtki zimowe

0
2261
Modne kurtki zimowe

Wraz z nadchodzącą zimą zaczynamy przypominać sobie o zakupie kurtki mogącej nas ochronić przed mrozami oraz silnym i chłodnym wiatrem. Kurtka na zimę powinna oczywiście w pierwszej kolejności gwarantować nam ciepło, w drugiej zaś powinna ona być modna, aby czuć się w niej dobrze. Modne kurtki zimowe damskie potrafią pogodzić te dwa elementy, dzięki czemu stają się obiektem pożądania wielu kobiet.
Nawet najbardziej wymagająca klientka może znaleźć kurtkę zimową odpowiadającą jej wymaganiom oraz potrzebom.
W sprzedaży znajdują się na przykład kurtki typu anorak. Kurtka tego rodzaju jest ciepła, pikowana, ma charakter sportowy. Posiada kaptur, dlatego świetnie chroni również przed deszczem. Klasycznie zaprojektowany anorak posiada prosty fason, przeważnie sięga do bioder. Nowoczesne anoraki świetnie są dopasowane do każdej sylwetki, są też rozpinane.
Parka to dłuższa forma wyżej opisywanych anoraków. Łatwo jest je rozpoznać, ponieważ zakończone są futrzanym kapturem oraz ciepłym wypełnieniem. Również gwarantuje ciepło i charakteryzuje się ciepłym krojem, nowoczesne modele posiadają też cienkie wcięcie w talii. Parka to typowa codzienna kurtka. Dedykowana jest dla kobiet lubiących luźny styl oraz swobodę ruchu.
Długi kożuchy zalicza się powszechnie do płaszczy, ale krótsze kożuszki można już zaliczyć do kurtek zimowych. Wariantów, które są do dyspozycji jest wiele, każda opcja charakteryzuje się nieco innym fasonem, czy też wariantami kolorystycznymi. Cechą charakterystyczną kożuszka jest to, że jest on zawsze obowiązkowo wykonany z baraniej lub owczej skóry. Wewnętrznie jest ocieplany wełną. W sklepach znajdziemy też szereg syntetycznych zamienników. To ciekawa alternatywa, ale należy pamiętać o tym, że takie kożuchy nie posiadają tak dobrych właściwości grzewczych. Nie dają też możliwości oddychania skórze, co może powodować dyskomfort podczas noszenia.
Kurtki na zimę wykonywane są z wielu materiałów, które posiadają najróżniejsze właściwości. Wiele kurtek zostało wyprodukowanych na przykład z poliesteru. Jest to materiał syntetyczny charakteryzujący się wodoodpornością. Dodatkowo jest tani, dlatego kurtki wykonane z niego nie należą do najdroższych. Poliester bardzo dobrze zatrzymuje ciepło, ale posiada tę wadę, ze niestety nie jest w stanie pozwalać skórze oddychać. Odczujemy to dosadnie w miejscach, w których mogą mieć miejsce nagłe wahania temperatury. Takie wahania temperatury mogą przerodzić się w powikłania oraz inne powikłania.
Dobra i modna kurtka zimowa dedykowana kobietom może być wykonana z wełny. Jest to odpowiedni materiał na kurtkę, ponieważ jest naturalny. Dzięki temu skóra ma szansę oddychać. Wełna gwarantuje też ciepło w najmroźniejsze dni, jednocześnie nie będzie nam w takiej kurtce za gorąco podczas wyższych temperatur. Nawet kilka procent domieszki wełny powoduje, że kurtka natychmiastowo pozwala lepiej chronić przed mrozami. Do najlepszych rodzajów wełny należy zaliczyć wełnę alpaki czy też wielbłąda. Najpopularniejsza w Polsce wydaje się jednak wełna z owcy. Jest najczęściej spotykana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here