Najlepsza kurtka na jesień

0
2367
Najlepsza kurtka na jesień

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Pogoda przestaje dopisywać i coraz częściej płata nam niemiłe figle, takie jak wiatr, chłód czy deszcz. Dlatego już czas pomyśleć o zmianie swojej garderoby z letniej na typowo jesienną. Bardzo ważne jest ubieranie się odpowiednio do panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Nie można ubierać się ani za grubo ani za lekko, ponieważ możemy się przez to rozchorować.
Idealną kurtką na jesień jest płaszcz parka. Ten płaszcz łączy w sobie wszystko czego potrzebujemy, gdy na dworze robi się chłodno. Świetnie ochroni nas od wiatru i deszczu i zapewni wysoki komfort użytkowania. Poza tym, płaszcze typu parka są zwężane w talii, przez co znakomicie podkreślają kobiecą figurę. Posiadają kaptur, dzięki czemu można osłonić się od wiatru lub deszczu i jednocześnie nie zepsuć misternie ułożonej fryzury. Są odpowiedniej grubości, dzięki czemu można je nosić nawet podczas szybkiego spaceru bez przegrzania się. Ciekawą propozycją są parki, które mają możliwość podpięcia od wewnątrz puchowej podpinki. Dzięki temu mamy kurtkę jesienną i kurtkę zimową w jednym lub opcję na wyjątkowo chłodne jesienne wieczory. Płaszcze parki mają bardzo modny fason, przez co już od kilku lat zyskują rzeszę wiernych fanek.
Nieco mniej wygodną, ale na pewno bardzo stylową kurtką jest ramoneska. Swoją nazwę wzięła od kultowego już zespołu punkowego The Ramones. Ramoneska to cienka skórzana kurtka, najczęściej czarna i z dodatkiem ćwieków lub dżetów. Najbardziej nadaje się dla dziewczyn z charakterem lub fanek cięższej muzyki. Jej wadą jest to, że na ogół jest dość krótka, przez co nie zawsze dobrze chroni od wiatru oraz to, że nie posiada kaptura. Na pewno nie sprawdzi się w czasie długiego marszu przy złej pogodzie, jednak jest bardzo modnym i stylowym elementem garderoby.
Podobnym typem kurtki jest bomberka. Jest równie krótka jak ramoneska, jednak uszyta jest nie ze skóry a z materiału. Jej styl przywodzi na myśl myśl amerykańskie liceum i pewnie dlatego najczęściej wybierany jest przez młode dziewczyny. Ściągacze zapewnią ochronę od wiatru.
Propozycją dla wiecznych zmarzluchów są pikowane kurtki puchowe. W nich na pewno nie ma mowy o chłodzie. Puchowe wypełnienie świetnie izoluje i zapewnia brak utraty ciepła. Ich fason podoba się coraz większej ilości kobiet. Również mężczyźni coraz częściej decydują się na ten rodzaj okrycia wierzchniego.
Wybór kurtki przejściowej na okres jesienny zależy od tego na jakim aspekcie najbardziej Ci zależy. Dla części osób najważniejszy będzie wygląd kurtki, a dla innych wygoda i wielofunkcyjność. Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria, najbardziej uniwersalną kurtką jest płaszcz parka. Ma ona wszystko to, co powinno mieć dobre okrycie. Płaszcz parka to kurtka dla kobiet aktywnych i zapracowanych, ale również dla tych, które dużo czasu spędzają na kreowaniu własnego wizerunku. Równie atrakcyjna jest cena. Dobre jakościowo parki można znaleźć nawet w niewielkiej cenie, dlatego, że są popularne. Są łatwo dostępne, więc można je kupić stacjonarnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here