Niebieskie kurtki

0
2029
Niebieskie kurtki

Przed nami okres zimowy, który wymaga od nas zmiany naszego ubioru i dostosowanie go do warunków atmosferycznych panujących za oknem. W okresie zimowym oczywiście najbardziej doskwierają nam niskie temperatury oraz chłodny wiatr, który niestety jest bardzo mocno odczuwalny i grozi przeziębieniem. Niebieska kurtka musi spełniać kilka wymagań, które pozwolą uchronić nas przed takim niebezpieczeństwem. Trzeba jednak jeszcze przed udaniem się na zakupu wiedzieć, czym powinna się charakteryzować dobra kurtka.
Można powiedzieć, że obecnie kurtki można podzielić na dwa rodzaje. Do pierwszego rodzaju należą kurtki posiadające ocieplinę. Jej obecność nie gwarantuje zachowania ciepła. Ważny jest również jej rodzaj. Ocieplina może się dzielić na syntetyczną oraz naturalną, która najczęściej wykonywana jest z kaczego lub gęsiego puchu. To najlepszy wybór, ponieważ sztuczne zamienniki jedynie naśladują jedynie właściwości naturalnych propozycji. Nie są one wprawdzie tak skuteczne, nie gwarantują tak dużej ilości ciepła, ale mają tę zaletę, że nie tracą one swoich właściwości pod wpływem działania wilgoci. Do głównego zadania ocieplin należy izolacja. Doskonale zatrzymują nagrzane powietrze. Drugim rodzajem kurtek zimowych są kurtki wykonane z tkanin membranowych. Ich cechą charakterystyczną jest to, że przeważnie są one docieplane polarem. Czasem do tego zadania wykorzystywane są specjalne podpinki z izolacją syntetyczną oraz puchową.
Najbardziej komfortowe kurtki puchowe posiadają wypełnienie bazującej na najlepszej jakości puchu gęsiego. Jest on bardzo starannie wyselekcjonowany, dlatego można mieć pewność, że dobrze spełni wyznaczone zadanie. Obecność polskiego puchu w kurtce bardzo dobrze świadczy o jakości kurtki. Jest on powszechnie ceniony w świecie, ponieważ znajdują się one w kurtkach najbardziej renomowanych globalnych marek. O lepszą rekomendację oraz dowód jakości trudno. Kurtki wypełnione puchem pochodzenia naturalnego charakteryzują się ogromną ilością CUIN. Pod tym pojęciem kryje się stopień rozprężalności. Im wyższy jest ten parametr, tym lepsze właściwości otrzymujemy.
Kolejnym rodzajem kurtek są kurtki z podpinką. Jest ona przeznaczona dla ludzi aktywnych fizycznie, często wyjeżdżających w celach turystycznych. W tym przypadku dobrym pomysłem jest zakupienie kurtki tak zwanej 2 w 1. Dlaczego takie modele mogą się okazać bardzo interesujące? Takie modele charakteryzują się dużym poziomem nieprzemakalnością. Doskonale chronią też przed wiatrem, posiadają dużą warstwę ocieplającą. Tego rodzaju kurtki są ocieplane głównie kurtkami polarowymi. Panuje duża dowolność w kwestii doboru najlepszego materiału do tego celu.
W sklepach znajdziemy wiele modeli oraz wariantów kolorystycznych. W przypadku mężczyzn bardzo popularne są niebieskie kurtki, które doskonale pasują na przykład do jeansów. W Internecie znajdziemy wiele sklepów mających do zaoferowania kurtki w tym wariancie kolorystycznym, dostępnych jednocześnie w najróżniejszych fasonach. Są one dostępne w różnych przedziałach cenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here