Płaszcze dla kobiet

0
2406
Płaszcze dla kobiet

Dobry płaszcz doskonale chroni nas przed zimnej oraz deszczem. Jest on niezbędny na jesienną oraz zimową pogodę. Płaszcz zamszowy damski spełni swoje zadania jedynie w momencie, gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, gdy będziemy zwracać uwagę na pewne elementy świadczące o jego jakości.
Aby dokonać zakupu dobrego z naszej perspektywy płaszcza, powinniśmy się skupić na kilku aspektach mających największe znaczenie w tym przypadku. Płaszcz powinniśmy przykładowo dobierać do stylu naszego życia oraz do aktywności, które mają miejsce w naszym życiu najczęściej. Zupełnie inny płaszcz będzie nam gwarantować wygodę w momencie, gdy mamy pewność, że często będziemy wychodzić w nim na spacery z naszym dzieckiem. Zupełnie innego płaszczu potrzebujemy w sytuacji, gdy będziemy w nim pojawiać się na spotkaniach biznesowych. W przypadku spacerów z dziećmi, niezbędna jest swoboda ruchów. Jest ona gwarantowana przez płaszcze zamszowe o długości powyżej kolan. One na pewno nie grożą nam skrępowaniem ruchów. Dla kobiet prowadzących własną działalność gospodarczą najlepszym wyborem będą klasyczne fasony. Zawsze dobrym rozwiązaniem są na pewno popularne dyplomatki oraz klasyczne płaszcze przewiązane paskiem. Są one eleganckie, robią pozytywne wrażenie na kontrahentach.
Przy wyborze płaszcza oprócz materiału ważny jest fason. Chcemy przecież chodzić w ubraniu, które będzie idealnie dopasowane do naszej sylwetki, a nie powodował różnego typu deformacje. Są one niepożądane, ponieważ nie wyglądają one estetyczne. W kwestii doboru odpowiedniego dla siebie fasonu, to jest to raczej sprawa indywidualna, każdy z nas ma zupełnie inne preferencje. Dobór fasonu jest też uzależniony od rodzaju prowadzonej przez nas codziennej aktywności. Płaszcze o dużej obszerności podkreślają na przykład drobną budowę kobiety. Płaszcze dwurzędowe i z wielkim kołnierzem rekomendowane są z kolei kobietom z niewielkim biustem i szczupłej sylwetce.
Często przy zakupie płaszczu lekceważona jest długość rękawów. Nie zdajemy sobie czasem sprawy, że również w tym przypadku dobrze jest zachować odpowiednie proporcje, ponieważ będzie to rzutować na postrzeganiu nas przez innych. Dobrze dobrany rękaw powinien się kończyć tuż za nadgarstkiem. Dobrym testem na sprawdzenie odpowiedniej długości rękawów jest podniesienie rąk przed siebie. Wtedy rękaw powinien odsłaniać całą dłoń aż do kostki nadgarstka. Z kolei najlepiej jest, gdy ramiona płaszcza mają zakończenie dokładnie w tym samym miejscu, gdzie zakończenie mają nasze ramiona. Często preferowana długość uzależniona jest od trendów panujących obecnie w modzie, ale najbezpieczniejszą opcją jest wybór płaszcza, w którym ramiona odpowiadają naszej sylwetce. W razie, gdy płaszcz nam się podoba, ale wymaga kilku dodatkowych przeróbek, możemy z tym problemem udać się do krawcowej. Należy jednak pamiętać, że płaszcze są niezwykle trudnym materiałem do przeróbki, dlatego tylko doświadczony fachowiec może sobie poradzić z takim zadaniem w sposób perfekcyjny. Takie przeróbki są niezwykle pracochłonne, dlatego za usługę trzeba będzie nieco więcej zapłacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here