Porady jak urządzić funkcjonalną łazienkę

0
343
Porady jak urządzić funkcjonalną łazienkę

Łazienki często są pomieszczeniami niewielkich wymiarów. Zaplanowanie każdej jej części nie jest więc prostym zadaniem. Żeby łazienka była funkcjonalnym pomieszczeniem, zanim przystąpimy do remontu, konieczne jest wykonanie projektu. Dzięki temu korzystanie z tego niezbędnego pomieszczenia będzie jeszcze przyjemniejsze.

Przelanie pomysłu na kartkę, czyli projekt

Jeśli masz stary dom i ograniczoną przestrzeń, to wiesz, że funkcjonalny projekt jest podstawową sprawą. Funkcjonalna łazienka oznacza, że posiada ona wszystko, co jest niezbędne dla każdego członka rodziny, jest praktyczna w użytkowaniu, a przy tym nie znajduje się w niej nic niepotrzebnego. Co więc koniecznie trzeba uwzględnić, żeby o niczym nie zapomnieć? Zanim przystąpimy do projektu, dobrze jest na spokojnie przemyśleć, co dla nas jest niezbędnym elementem wyposażenia łazienki, spisać to na kartce i dopiero wtedy zacząć myśleć o rozmieszczeniu wszystkich tych rzeczy. Osoba, która będzie remontować łazienkę, z pewnością podpowie nam jakieś praktyczne, sprawdzone rozwiązania.

Zaplanuj układ łazienki i meble przed zakupem

Układ i meble w Twojej łazience wpłyną znacząco na sposób jej użytkowania i odegrają ważną rolę w funkcjonalności Twojej łazienki. Zanim kupisz toaletę, umywalkę i wannę, upewnij się, że będą pasować do przestrzeni, którą dysponujesz. Zmierz długość i szerokość przestrzeni, abyś wiedział, jakie meble będą pasować. Upewnij się, że zlew i wanna zmieszczą się odpowiednio pod zlewem i nad toaletą. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo szafek i szuflad do przechowywania wszystkich kosmetyków. Jeśli planujesz przebudowę łazienki, upewnij się, że możesz zmieścić wszystkie nowe meble w przestrzeni i że będą one dobrze funkcjonować.

Nie skąp na oświetleniu

W ciemnej, mało oświetlonej łazience trudno dopracować wszystkie szczegóły związane z codzienną kosmetyką i makijażem domowników. Dlatego upewnij się, że masz dobrej jakości oświetlenie w łazience. Oświetlenie jest niezbędne w każdej łazience, ponieważ pomaga Ci zobaczyć się w lustrze oraz sprawia, że Twoja łazienka wygląda czysto i jasno. Istnieje wiele różnych rodzajów oświetlenia, które można wykorzystać w łazience i które mogą naprawdę pomóc rozjaśnić przestrzeń. Jednym z ciekawych źródeł światła w łazience jest lustro z oświetleniem. Firma binglass ma duże doświadczenie w wykonywaniu projektów luster z oświetleniem oraz innych szklanych elementów. Różne źródła światła w łazience pozwolą na dopasowywanie jasności pomieszczenia do wykonywanych czynności.

Dbaj o bezpieczną podłogę w łazience

Wszystkie powierzchnie w łazience mogą być w pewnym momencie mokre, niezależnie od tego, czy myjesz ręce, spłukujesz twarz, golisz się, czy bierzesz prysznic. Może to prowadzić do poślizgnięcia się, więc konieczne jest dbanie o to, żeby zawsze było bezpiecznie. Część osób lubi dywanik w łazience. Specjaliści na stronie dywanywitek.pl wypowiadają się, że dywan w łazience jest dobrym pomysłem tylko wtedy, jeśli posiada on matę antypoślizgową. Dzięki temu zapewniona jest ochrona przed upadkiem lub poślizgnięciem się. Jeśli decydujemy się na dywan w łazience, to najlepiej, żeby wybrać dywan z takiego materiału, który łatwo wyprać i usunąć z niego gromadzące się regularnie drobnoustroje.

Posiadaj głowicę prysznicową z wieloma ustawieniami

Ponieważ najwięcej zużycia wody w łazience wiąże się z kąpielami lub braniem prysznica, ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj dbania o codzienną higienę. Okazuje się, że w sklepach jest różnorodność głowic prysznicowych, które posiadają wiele ustawień, które można łatwo przełączać lub usunąć jedno ustawienie i zastąpić je różdżką lub przystawką do węża. Jest to prosty i niedrogi sposób na dodanie kolejnego ustawienia głowicy prysznicowej. Taka różnorodność wyboru głowic sprawia, że każdy może wybrać strumień wody, który jest dla niego najbardziej przyjemny podczas brania prysznicu. Przed remontem konieczne jest przemyślenie, czy jako rodzina wolimy kabinę prysznicową, jeśli tak, to jakiego rodzaju, czy jesteśmy zwolennikami długich kąpieli w wannie.

Zainwestuj w dobrą toaletę

Chociaż możesz sobie poradzić z każdą toaletą, posiadanie dobrej toalety jest bardzo ważne. Jeśli przebudowujesz swój dom lub wymieniasz starą toaletę, upewnij się, że jest to toaleta wysokiej jakości, która ma funkcje, których potrzebujesz. Jednym z istotnych parametrów jest wysokość toalety. Dobrze dobrana wysokość ma wpływ na komfort użytkowania wszystkich domowników. Posiadanie dobrej jakości toalety zrobi ogromną różnicę. Toaleta, która nie jest prawidłowo spłukiwana, może prowadzić do powstania nieprzyjemnego zapachu, który będzie dawać wrażenie brudnego, zaniedbanego pomieszczenia. Odpowiedni kształt toalety utrudni osadzanie się kamienia, który jest trudny do usunięcia. Niektóre mieszkania mają osobno wydzieloną łazienkę i osobno wydzieloną toaletę. W zależności od tego w jakiej kolorystyce mamy udekorowane ściany w toalecie, to można pokusić się także o dywaniki dywanowe. W takim miejscu jak toaleta powinny one być jednak często prane lub odświeżane. Z tego względu na stronie kochamydywany.pl znajduje się wskazówka, żeby kupić dwa komplety dywaników łazienkowych. Dzięki temu, gdy jeden będzie wymagał czyszczenia, możemy wyłożyć drugi komplet.

Miej ręczniki i przybory toaletowe pod ręką

Zestaw toaletowy lub kosz obok toalety może znacznie ułatwić korzystanie z świeżych przyborów toaletowych i trzymanie ich w dostępnym miejscu. Upewnij się, że w koszyku jest wystarczająco dużo miejsca lub że możesz łatwo do niego sięgnąć, gdy czegoś potrzebujesz. Bardzo praktycznym pomysłem jest posiadanie wyłożonych malutkich ręczników do wycierania rąk,z których mogą korzystać nasi goście. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w koszu lub jest on zbyt trudno dostępny, możesz spróbować umieścić swoje kosmetyki w specjalnej torbie. To sprawi, że będzie trochę łatwiej chwycić to, czego potrzebujesz i utrzymać wszystko w porządku. Osoby posiadające większą łazienkę mają szansę mieć wszystko pochowane w szafkach, co z kolei ułatwia regularne sprzątanie.

Przed remontem łazienki trzeba przemyśleć wiele szczegółów dotyczących ustawienia łazienki, zakupu odpowiedniego wyposażenia, wyboru kolorystyki oraz wymiarów poszczególnych elementów. Ponieważ łazienka często jest niewielkim pomieszczeniem, to każdy jej centymetr przestrzeni warto dobrze wykorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here