Ramoneska- ikona stylu

0
1951
Ramoneska- ikona stylu

Istnieje kilka wzorów ubrań, które są popularne tak samo nieustająco od ich pierwszego zaprezentowania. Projektanci tych ubrań czy dodatków mogą być z siebie dumni- nie tylko większość osób miało kiedyś w ręku ich dzieło, ale także przeszło ono do popkultury. Zazwyczaj popularność takich ubrań związana była z noszeniem ich przez gwiazdy tamtego okresu. Tak wiele osób w późniejszym czasie miało na sobie takie ubrania, że po prostu nigdy nie schodziły ze sklepowych półek. Można wymieniać wiele tego typu przykładów- okulary aviatorki, clubmastery, klasyczne tenisówki z białą gumą na przedzie czy skórzana kurtka ramoneska. Właśnie ta ostatnia kurtka zapisała się dużymi literami na kartach modowej historii.

Sama nazwa kurtki- ramoneska- bierze się od amerykańskiego zespołu rockowego- The Ramones. Członkowie zespołu (mężczyźni) nosili charakterystyczne skórzane kurtki, jak to członkowie społeczności skupionej wokół cięższej muzyki. Kurtki te jednak były lekko przemodelowane w stosunku do klasycznych. To dało początek charakterystycznemu wzorowi ramoneski. W tamtym okresie kurtki te noszone były raczej przez mężczyzn, chociaż oczywiście wersje damskie też się pojawiały. Nie było żadnych wariacji na temat ramonesek, jak to się dzieje dzisiaj. Klasyczny wzór był w zasadzie wszystkim czego użytkownicy potrzebowali. Kurtka kojarzona raczej z muzyką rockową bardzo szybko przedostała się jednak do szerszej klienteli.

Kiedy kurtki takie zaczęli nosić wszyscy, całkowicie zmieniło się podejście. Kurtki damskie występowały w takim samym natężeniu co kurtki męskie. Pod tym względem doszliśmy do bardzo ciekawego punktu. Dzisiaj zdecydowana większość sprzedawanych ramonesek to kurtki damskie. W sklepach raczej ciężko będzie znaleźć wersję męską. Podobnie jest z grupami ludzi, którzy noszą ramoneski. Są to osoby nie identyfikujące się wyglądem z żadnym gatunkiem muzycznym. Osoby lubiące rock czy metal raczej wybierają inne wzory skórzanych kurtek.

O wiele łatwiej jest też dostać zmodyfikowane wzory kurtki. Coś takiego jak brązowa ramoneska nie budzi większego zdziwienia, chociaż początkowo występowała ona jedynie w wersji czarnej. Tak naprawdę wystarczy jedynie przejść się do kilku popularnych sklepów z odzieżą by zobaczyć jak wiele można uzyskać, korzystając z klasycznego wzoru kurtki.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany ramoneskami, ma bardzo duże pole do popisu. Z pewnością dobrze jest poszukać w internecie zdjęć tej kurtki, by zobaczyć z czym się dobrze komponuje i jakie są możliwości jej zakupu. Ramoneski są na tyle popularne, że na szczęście źródeł zakupu może być bardzo dużo. Dzięki temu jako klienci uniezależniamy się od oferty jednego sklepu i możemy sporo zaoszczędzić. Dobrze jest jednak byśmy zwracali uwagę na jakość. Ramoneska wykonana z dobrej jakości skóry może wyglądać naprawdę zjawiskowo, jednak taka, która jest słabszej jakości po kilku miesiącach może już nie zachwycać. Dlatego dobrze jest pomyśleć o może większym wydatku, lecz mieć przy tym pewność, że będzie się nią cieszyć przez dłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here