Wiosna w sercu i w szafie

0
1917
Wiosna w sercu i w szafie

Wiosna to pod wieloma względami wspaniały czas. Kochają go wszyscy. Natura rozwija wtedy skrzydła, zwierzaki spodziewają się młodych, na drzewach zaczynają rozkwitać pierwsze pąki, zaś krokusy nieśmiało wychylają główki spod ostatnich kupek śniegu, który nie zdążył jeszcze na dobre stopnieć. Ludzie całymi rodzinami urządzają sobie wtedy przyjemne, rześkie spacery w pierwszych, wiosennych promieniach słońca, przy akompaniamencie ptasich treli. Przedszkolaki topią w pobliskich rzekach Marzanny, by przegonić ostatnie podmuchy zimy. Rodzice zabierają swoje pociechy do parku, pokazując im napotkane tam zwierzątka – wiewiórki, jaskółki, a także jeżyki drepczące niespiesznie wśród młodej, zieleniutkiej trawy. To właśnie wiosną najwięcej ludzi odnajduje swoje drugie połówki, które stają się ich partnerami na całe życie. Wiosna to bez wątpienia niesamowity okres. Tak samo jest więc i w szafie, bowiem i ona znacznie zmienia swoją zawartość wraz z nadejściem pierwszych cieplejszych dni…

Jednym z takich momentów, kiedy zmieniamy nieco garderobę czując jednocześnie nadejście zupełnie nowych, pełnych radości i świeżości dni, jest zmiana wierzchniego nakrycia. Jak ogromna radość towarzyszy nam, gdy zamiast ciepłych, wełnianych płaszczy lub grubych puchowych kurtek zaczynamy nosić kurtki pikowane wiosenne! To samo czujemy, gdy powoli zrzucamy ciężkie, grube jeansy na rzecz o wiele cieńszych, wiosennych, a nawet letnich modeli spodni. Wraz z nadejściem wiosny czasy swej świetności przeżywają również wszelkiego rodzaju spódnice oraz sukienki. Kobiety zimą nieczęsto bowiem decydują się na tego typu ubiór; stawiają raczej na wygodę i funkcjonalność, zamiast spódnic wybierają więc znacznie częściej spodnie.

Częścią garderoby, która właśnie wiosną wraca do łask, są bez dwóch zdań kombinezony. Istnieje dość liczne grono kobiet, które istotnie kochają rzeczony element ubioru; zresztą bardzo słusznie. Kombinezony podkreślają bowiem atuty każdej sylwetki, a jednocześnie są świetnym sposobem na stworzenie całej stylizacji wtedy, kiedy niekoniecznie mamy na nią pomysł. Zamiast dobierać bluzkę czy koszulę do spódnicy bądź spodni, możemy po prostu założyć na siebie gładki, klasyczny, jednokolorowy kombinezon. Gwarantujemy, iż efekt będzie zniewalający, przy jednoczesnym niemalże braku wysiłku (lub minimalnych jego nakładach).

Wraz z nadejściem wiosny bardzo chętnie rezygnujemy również z ciężkiego, zimowego obuwia na rzecz lżejszych, zgrabniejszych butów na obcasie, które dodają elegancji każdej stylizacji. Jeszcze inne kobiety w okresie przejściowym, a więc właśnie wiosną, decydują się na zakup nowych butów sportowych, które są jednocześnie funkcjonalne, jak i efektowne. Z naszej strony chcielibyśmy dodać, by nie rezygnowały Panie w tym czasie z półbutów przeznaczonych na jesień. Świetnie sprawdzają się one bowiem również wiosną, a jednocześnie wspaniale dopełniają niemal każdą stylizację. W dodatku bardzo często są to buty na obcasie (niższym lub wyższym), co zawsze tworzy idealną oprawę dla sylwetki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here