Zimowe czapki męskie – jak nosić by wyglądać stylowo?

0
636
Zimowe czapki męskie

Wbrew utartym stereotypom, zimowa czapka może być świetnym dopełnieniem każdej stylizacji. Coraz częściej staje się modnym akcesorium, a nie znienawidzonym elementem garderoby. Jak wybrać odpowiednią czapkę?

Czapki zimowe męskie

W myśl zasady, że moda ma być przede wszystkim użyteczna – nie rezygnujmy z nakrycia głowy na rzecz swojego stylu. Czapka jest nie tylko ozdobą, ale też oznaką zdrowego rozsądku! Co ważne chroni nasz organizm przed wychłodzeniem, więc bez dwóch zdań, nakrycia głowy powinny znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Zastanówmy się jednak jak dobrać odpowiedni styl czapki do rodzaju ubioru.

Zimowe czapki męskie – modny dodatek

Czapka doskonale sprawdzi się w praktycznie każdej stylizacji. Jedynym wyjątkiem może być styl formalny, wówczas lepiej postawić na nakrycie głowy w formie kapelusza. Co istotne mężczyźni w czapkach wyglądają naprawdę atrakcyjnie! W trakcie poszukiwań odpowiedniego modelu musimy pamiętać, że zimowa czapka męska, powinna kończyć się tuż nad brwiami. Nakrycia głowy mogą stworzyć świetną kompozycję z praktycznie każdym ubraniem. Pamiętajmy, że czapka powinna być też idealnie dopasowana do kształtu naszej głowy. Nie może być zbyt ciasna, ale zbyt luźna też będzie stwarzała dyskomfort.

Moda powinna być użytkowa, ale jest przede wszystkim okazją do świetnej zabawy! Jedną z najmodniejszych opcji od kilku sezonów, jest połączenie prostej wełnianej czapki z jeansami i kraciastą koszulą. Takie zestawienie często nazywane jest stylem drwala. Wystarczy zamienić kraciastą koszulę na taką o bardziej klasycznym i eleganckim deseniu – mamy strój w stylu smart casual! Dodajmy golf, a otrzymamy styl business casual.

Czapki zimowe męskie – rodzaje

Warto zwrócić uwagę na samą grubość czapki. Cieńsze wykonane z jednej warstwy materiału świetnie sprawdzą się w przypadku aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jeśli więc nie planujemy intensywnego wysiłku, zdecydujmy się na cieplejsze modele, które ochronią nas przed niską temperaturą i wiatrem. Natomiast biorąc pod uwagę samą konstrukcję, czapki zimowe męskie dzielimy na:

  • gładkie i klasyczne
  • z pomponem
  • kaszkiety
  • uszatki
  • kominiarki
  • smerfetki

Czy warto nosić czapkę zimą?

Odpowiedź jest jedna – zdecydowanie tak! Pamiętajmy, że to właśnie przez głowę tracimy najwięcej ciepła. Odpowiednio dobrane nakrycie głowy zminimalizujemy ryzyko wychłodzenia organizmu. Ciekawą opcją są zimowe komplety męskie z czapką oraz kominem lub szalem. Taki zestaw znacząco poprawia komfort cieplny, a na dodatek daje nam pewność, że wszystkie dodatki idealnie do siebie pasują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here