Bezpieczne i bezbolesne zamrażanie tkanki tłuszczowej

0
1219
Bezpieczne i bezbolesne zamrażanie tkanki tłuszczowej

Z nadmiarem tkanki tłuszczowej na niektórych partiach ciała męczy się wiele osób. Pozbycie się jej bywa naprawdę trudne. Czasem nawet stosowanie diety nie pomaga. Nie każdy ma też czas, by codziennie chodzić na siłownię. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw potrzeb tysięcy ludzi i proponuje bezpieczne zabiegi odchudzające.

Zabiegi odchudzające Katowice

Jednym z najbezpieczniejszych i niezwykle ostatnio popularnych zabiegów jest wymrażanie tkanki tłuszczowej, czyli kriolipoliza. Zabieg polega na takim chłodzeniu skóry, by komórki tłuszczowe uległy śmierci. Zniszczeniu ulegają tylko komórki tłuszczowe, dlatego zabieg jest zupełnie bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Polega on na przykładaniu do skóry specjalnego aplikatora, który zasysa fałdę skóry i traktuje ją niską temperaturą. Wymrażanie tkanki tłuszczowej można rozłożyć na kilka zabiegów. Każdy z nich trwa około godziny. Czas zależny jest przede wszystkim od wielkości obszaru na którym ma być wykonany.

Kriolipoliza katowice – efekty

Zabiegi odchudzające Katowice zapewniają widoczność pierwszych efektów już po 3-4 tygodniach. Dlaczego trzeba czekać tak długo? Jest to dość indywidualna kwestia, zależy od pracy wątroby pacjenta. Uszkodzone komórki tłuszczowe są wydalane przez makrofagi, a ich szybkość działania jest kwestią bardzo indywidualną. Najważniejszy jest jednak fakt, że zabieg rzeczywiście przynosi świetne efekty odchudzające. Liczyć można na zmniejszenie tkanki tłuszczowej o 30-40%.

Kto powinien skorzystać z zabiegu kriolipolizy?

Po pierwsze należy zaznaczyć, że jest to zabieg polecany w usuwaniu tkanki tłuszczowej z niewielkich partii ciała. Świetnie sprawdzi się więc na brzuchu, twarzy czy górnej partii ud. Wymrażanie tkanki tłuszczowej to świetna opcja dla osób, które nie chcą podchodzić do liposukcji. Kriolipoliza jest bezpieczna, nie trzeba się do niej specjalnie przygotowywać, nie ma potrzeby wykonywania żadnych dodatkowych badań. Skutki uboczne również są znikome. Wystąpić może co najwyżej kilka siniaków bądź lekka opuchlizna. Pamiętać należy, że jak każdy zabieg medycyny estetycznej, nie jest polecany pewnym grupom osób. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest między innymi: cukrzyca, padaczka, zaburzona praca nerek oraz wątroby. Również kobiety w ciąży powinny wstrzymać się od poddania się kriolipolizie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here