Drobne akcesoria pielęgnacyjne dla psów

0
1028
Drobne akcesoria pielęgnacyjne dla psów

Każdy z nas wie, że biorąc do domu psa, musi przygotować dla niego wyprawkę. Pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to najbardziej oczywiste rzeczy, takie jak legowisko, smycz i obroża (lub szelki), kaganiec, a także psie miseczki i zabawki. Jednak oprócz tych kilku rzeczy istnieje także szereg drobnych akcesoriów, które będą nam potrzebne, aby zapewnić psu jak najlepszy stan zdrowia.

Cążki i nożyczki do pazurów

Regularna dbałość o pazury psów jest konieczna zwłaszcza wtedy, gdy psy żyją w warunkach domowych. Nie mają bowiem okazji do tego, by samodzielnie je ścierać w odpowiednim tempie, co grozi ich przerostem. Aby uniknąć związanych z tym dolegliwości, należy więc zaopatrzyć się w wygodne do użycia cążki dla psa, które pomogą szybko usunąć ten problem.

Przygotowane w profesjonalny sposób akcesoria do obcinania pazurów są przede wszystkim bezpieczne dla zwierzęcia. Zostały odpowiednio wyprofilowane i zaokrąglone, aby podczas domowego obcinania pazurków nie zranić zwierzęcia. Posiadają też wygodne, ergonomiczne uchwyty, które ułatwiają cały proces.

Furminator do podszerstka

Każdy właściciel psa wie, że pomimo okresowego linienia, pies zawsze posiada znaczną ilość okrywy włosowej, w tym ciepłego podszerstka. Ze względu na jego usytuowanie pod włosem zewnętrznym, proces jego wymiany jest długotrwały i zazwyczaj wymaga naszej pomocy. Wyczesywanie psa pomoże mu pozbyć się starych włosów, co sprawi, że pies będzie nie tylko lepiej wyglądał, ale także lepiej się czuł.

W celu łatwego i skutecznego usuwania podszerstka warto sięgnąć po furminator, który został przeznaczony specjalnie do  tego celu. Furminator posiada specjalnie wyprofilowaną, stalową końcówkę, która zbiera stary podszerstek, jednocześnie w żaden sposób nie uszkadzając wierzchniej okrywy włosowej. Jednocześnie specjalnie wykonana głowica jest w pełni bezpieczna dla skóry i sprawia, że nigdy przypadkowo nie zranimy zwierzęcia.

Oprócz furminatora warto w swoim zbiorze psich akcesoriów posiadać także klasyczną szczotkę do psiej sierści, która pomoże wyczesać zewnętrzne włosy, a także usunie z nich drobne zabrudzenia.

Szampon dla psa

Każdy pies wymaga okresowej kąpieli, co wiąże się z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków, które są dla niego zdrowe i bezpieczne. Kąpiel może wynikać z różnych potrzeb: na przykład z zabrudzenia futra (choćby dlatego, że pies się w czymś wytarzał), ale też z powodów zdrowotnych, jeśli na przykład pojawiły się na jego skórze pasożyty. W każdym  z tych przypadków należy użyć odpowiedniego szamponu.

Szampon dla psa powinien być przede wszystkim dla niego bezpieczny i przynosić ukojenie podrażnionej skórze. Nie może powodować jej wysuszenia czy zmiany pH (między innymi dlatego nigdy nie wolno używać ludzkich szamponów!). Warto dobrać także jego inne właściwości w taki sposób, aby ułatwił nam późniejsze rozczesanie sierści, czy też przyniósł konkretne korzyści zdrowotne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here