Jak dbać o paznokcie w sezonie wakacyjnym?

0
2380
Jak dbać o paznokcie w sezonie wakacyjnym?

Lato to czas, kiedy wyjątkowo zależy nam na pięknych i zadbanych paznokciach zarówno u dłoni, jak i stóp. Warto wiedzieć, jak je pielęgnować, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Kilka cennych porad znajdziesz poniżej.

Zadbane dłonie mogą być ozdobnym element stylizacji, dlatego warto zapewnić im kompleksową pielęgnację i ochronę. Skóra i paznokcie są narażone na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych o każdej porze roku, ale latem szczególnym zagrożeniem są dla nich promienie słoneczne oraz słoną wodę morską lub chlorowaną w basenie. Jak o nie zadbać?

Nawilżenie to podstawa

Podstawą pielęgnacji zarówno dłoni, jak i paznokci jest zapewnienie im właściwego stopnia nawilżenia. Odpowiednie będą profesjonalne kosmetyki – m.in. kremy, balsamy, odżywcze sera itd., a także specjalna kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem wybranego olejku.

Po kwadransie warto wmasować w nie nawilżający preparat – duży wybór produktów zapewni każda dobra hurtownia kosmetyczna. Aby nie przesuszać skóry wybieraj też profesjonale kosmetyki z dodatkiem lanoliny, która ma właściwości pielęgnujące.

Odżywki do paznokci – dodatkowe wzmocnienie

Profesjonale kosmetyki to nie tylko kremy – jako dodatkowe nawilżenie i wzmocnienie warto stosować też odżywki do paznokci. Taka kuracja będzie znacznie bardziej skuteczna, gdyż przyspieszy regenerację płytki i zapewni jej bogactwo cennych witamin, minerałów, keratyny itd.

Sięgnij po produkty bogate w wapń i kwasy omega

Profesjonalne kosmetyki to podstawa pielęgnacji, ale Twoje działania może też wspomóc właściwa dieta. Warto też urozmaicić dietę w produkty bogate w wapń, gdyż buduje on nie tylko kości, ale także paznokcie. Dobrym wyborem będą sezonowe świeże warzywa i owoce, ale także dobrej jakości nabiał, np. kefir, jogurt naturalny itd.  

Korzystny wpływ na płytkę paznokcia mają także kwasy Omega 3, 6 i 9. Można je zarówno łykać, jak i po części dostarczać z pożywienia. Warto jednak przekłuć cenną kapsułkę, a jej zawartość dokładnie wmasować we wszystkie paznokcie.

Zadbaj też o stopy

Latem koniecznie zadbaj też o pielęgnację stóp, aby pięknie prezentowały się w lekkich odkrytych butach. Domowy pedikiur nie jest trudny, lecz wymaga odpowiedniego przygotowania i skutecznych profesjonalnych kosmetyków. Wbrew pozorom zabieg nie jest jednak czasochłonny, ale musi być przeprowadzany regularnie. Na pielęgnację stóp wystarczy przeznaczyć ok. 40 minut tygodniowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here