Ubrania ciążowe

0
3400
Ubrania ciążowe

Ubieranie się w trakcie ciąży może być dość trudne. Szczególnie jak brzuszek będzie bardziej widoczny. Ciało zazwyczaj ulega wielu zmianom. Nie ogranicza się to jedynie do zwiększania obwodu górnej części sylwetki. W zależności od konkretnego etapu może dochodzić do zatrzymywania wody w tkankach. Zazwyczaj widoczne jest to na obszarze nóg, które znacznie nam puchną. Z uwagi na to warto dokładnie zastanowić się nad tym jakie ubrania wybieramy. Mogą mieć ogromny wpływ na nasz wygląd. Szczególnie jeśli zastosujemy się do podstawowych zasad dotyczących wyszczuplania optycznego. Możemy wtedy sprawić, że wszystkie negatywne zmiany pozostaną niezauważalne.

Warto być świadomym tego jak dopasowana stylizacja zmienia nasz wizerunek. Pomoże nam to prawidłowo korzystać z różnorodnych krojów i barw. Kurtki ciążowe na zimę mogą być bardzo atrakcyjne i kobiece. Nie musimy wcale sięgać po obszerne modele, które całkowicie zniekształcają naszą figurę. Istotne jest jednak, aby wybierać odpowiednie kroje. Priorytetem jest okrycie brzucha. Nie możemy dopuścić do wychłodzenia go. Z tego powodu doskonale sprawdzą się specjalne ubrania przeznaczone dla kobiet w ciąży. Jednak wśród normalnych kolekcji również jesteśmy w stanie znaleźć ciekawe produkty. Idealnie sprawdzą się tu kurtki i płaszcze, które zaczynają rozszerzać się już pod biustem. Dzięki temu doskonale zakrywają zaokrąglony brzuch. Daje nam to również możliwość noszenia ich przez wiele miesięcy. Równocześnie zachowujemy wygodę i komfort. Zwłaszcza jeśli materiał nie jest szczególnie opięty. Może być to istotne już w końcowych miesiącach. Jednak nie należy przesadzać wtedy z rozmiarem. Poszczególne rzeczy nadal powinny być do nas dopasowane. Zwłaszcza jeśli nie zamierzamy się dodatkowo pogrubiać.

Sam krój płaszcza lub kurtki nie może być zbyt rozłożysty. Idealnie sprawdzą się modele, które jedynie poszerzają biodra. Dzięki temu cały dół pozostaje rozkloszowany, ale równocześnie nie jest to zbyt mocne. Należy jednak pamiętać, aby ramiona były zbliżonej szerokości. Możemy to uzyskać dzięki dużym szalikom lub chustom. Nawet w ciąży wyrównywanie proporcji jest bardzo ważne. Pomimo dużego brzucha jesteśmy w stanie zaakcentować najwęższy obszar. Będzie znajdował się odrobinę ponad talią. Z uwagi na to warto posługiwać się tu paskiem. Da nam to pełną kontrolę nad opięciem kurtki oraz samym umiejscowieniem wcięcia. Równocześnie zyskamy również możliwość wprowadzenia ewentualnych kontrastów do stylizacji.

Warto dbać o estetykę stroju. Szczególnie jeśli lubimy wyglądać dobrze. Idealnym pomysłem jest zmieniania dodatków do kurtki. Należy jednak pamiętać, aby była ona jak najbardziej neutralna. Da nam to ogromne możliwości tworzenia różnorodnych zestawów. Przy bardziej eleganckich strojach możemy postawić na złote lub srebrne akcesoria. Podkreślą szczególny charakter całej stylizacji. Na co dzień znacznie lepiej sprawdzą się dużo bardziej stonowane odcienie. Ich kolorystyka oraz ewentualne wzory muszą być jednak dostosowana do kurtki.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem online z odzieżą damską https://www.ciepielewska.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here