Jak nosić łańcuszek męski?

0
4093

Męski łańcuszek to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych rodzajów męskiej biżuterii. To, że nie każdy mężczyzna je nosi, nie oznacza, że coś jest z nimi nie tak. Wręcz przeciwnie. Łańcuszki mają swoją tradycję i wiążą się nierozerwalnie z poszukiwaniem modnych i stylowych sposobów wyrażania siebie, czy podkreślania swojej osobowości.

Łańcuszek dla mężczyzny

Wybierając łańcuszek dla mężczyzny, trzeba pamiętać, że ma on być dopełnieniem jego stylu. Nie powinien też „gryźć” się z pozostałymi elementami biżuterii. Zupełnie nie pasują bowiem do siebie na przykład złoty łańcuszek i srebrny zegarek, czy koraliki i srebrna bransoleta. Materiał i kolory powinny ze sobą doskonale współgrać. W innym przypadku mężczyzna będzie wyglądać kiczowato. Podobny efekt można zresztą osiągnąć, wybierając bardzo elegancką biżuterię dla kogoś, kto na co dzień ubiera się na sportowo. Mieszanka stylów bardzo rzadko dobrze wygląda.

Noszenie męskiego łańcuszka

Tak naprawdę zależy to od jego rodzaju oraz tego, do czego jest on dodatkiem. Zupełnie inaczej będzie bowiem prezentować się ten sam łańcuszek z garniturem, niż bawełnianą koszulką. W pierwszym przypadku, gdy mężczyzna ubrany jest w garnitur, czy choćby w elegancką koszulę, łańcuszek powinien być schowany pod spodem. Odpięty od góry jeden guzik pozwoli dojrzeć go, jak subtelnie przylega do szyi.

Nie należy natomiast łańcuszka eksponować na zewnątrz, wywijając go na wzór krawatu. Takie połączenie jest zupełnie niegustowne i naprawdę negatywnie odbierane przez osoby obok. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda natomiast, gdy mężczyzna ma bawełnianą koszulkę. Wtedy łańcuszek śmiało może leżeć na jej wierzchu. I to bez względu na to, czy jest to typowy naszyjnik łańcuszkowy, czy naszyjnik z wisiorkiem. Jeśli ktoś jednak woli mieć go cały czas pod spodem, to też nie wygląda to źle.

Mówiąc o męskich łańcuszkach, nie sposób nie powiedzieć też, że najlepiej, gdy wykonane są z metalu szlachetnego, ewentualnie ze skóry, czy drewnianych korali. Najgorszym wyborem są bowiem łańcuszki męskie niklowane. Po pierwsze potrafią one pozostawiać na skórze przebarwienia. Po drugie – bardzo często wywołują alergie. A ile łańcuszków mężczyzna powinien nosić? Najlepiej, gdy jest on jeden, ewentualnie dwa- ale pod warunkiem, że są różnej długości i zachowują estetyczną spójność.

Męski łańcuszek nie jest wymysłem naszych czasów. Już przed wiekami mężczyźni przyozdabiali się przy ich pomocy. Sięganie do tej tradycji jest bez wątpienia dobrym pomysłem, pozwalającym mężczyznom podkreślać swój styl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here