Jak dbać o włosy i paznokcie?

0
1315
włosy

Mocne, lśniące włosy i piękne paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Niestety, czynniki takie jak nieprawidłowa pielęgnacja, nieodpowiednia dieta czy zanieczyszczenia z powietrza, niekorzystnie wpływają nie tylko na stan cery, ale również na to, jak prezentują się włosy i paznokcie. Jak o nie zadbać? Poznaj nasze sposoby!

Naturalne kosmetyki wzmocnią Twoje włosy i paznokcie

Masz dość suchych i zniszczonych włosów? Chcesz, wreszcie zapomnieć o łamliwych paznokciach? Przyjrzyj się dokładnie kosmetykom, jakie stosujesz do codziennej pielęgnacji. Zastanów się, czy są one odpowiednio dobrane pod kątem potrzeb Twojego organizmu. W trosce o własne zdrowie sięgaj po naturalne kosmetyki. W ich składzie znajdziesz zioła oraz oleje pochodzące wprost z natury. Unikaj produktów, w których króluje wszechobecna chemia. Nie tylko codzienna pielęgnacja przekłada się na wygląd włosów i paznokci. Nie bez znaczenia jest także prawidłowo zbilansowana dieta.

Zdrowa dieta – jak zawartość talerza wpływa na kondycję włosów i paznokci?

Kondycja skóry, włosów oraz paznokci to odbicie stanu, w jakim jest Twój organizm. Jeżeli w Twoim organizmie pojawi się deficyt witamin, minerałów lub innych składników odżywczych, to Twoje ciało może takie braki zamanifestować poprzez systematycznie pogarszający się stan włosów. Staną się cieńsze i bardziej podatne na wypadanie. Pogorszy się również wygląd paznokci.

Pamiętaj, że kształtując prawidłowe nawyki żywieniowe, wzmacniasz swój organizm. Kruche paznokcie czy wypadające włosy mogą być oznaką procesu chorobowego lub właśnie niedoborów w diecie. Komponuj codzienne posiłki w taki sposób, aby nie zabrakło w nich świeżych warzyw i owoców. To w nich znajdziesz bogactwo witamin i składników mineralnych. Równie istotna jest troska o to, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę kwasów Omega-6. Ich źródłem są np. kapsułki Oeparol. Pamiętaj także o odpowiednim nawodnieniu organizmu, zwłaszcza w upalny dzień.

Odpowiednia suplementacja diety

Zauważyłaś, że w ostatnim czasie Twoje włosy stały się bardziej matowe, a ich końcówki się rozdwajają? Możliwe, że w Twoim organizmie brakuje ważnych substancji odżywczych. Jeżeli modyfikacja diety nie przyniosła rezultatu, to rozważ konsultację ze specjalistą, który określi przyczynę dolegliwości.

Zdrowa skóra, włosy i mocne i pełne blasku paznokcie, zależą w dużej mierze od tego jak się odżywiasz i czy prowadzisz aktywny styl życia. Niekiedy jednak, pomimo starań, nie udaje się pokryć zapotrzebowania organizmu na wszystkie składniki. Kapsułki Oeparol zawierają kwasy Omega-6, które korzystnie wpływają na wygląd skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here