Jak rozwija się płód?

0
1210
Jak rozwija się płód

Macierzyństwo to jeden z najbardziej fascynujących okresów życia kobiety. Rozwój nowego człowieka w jej ciele jest procesem dynamicznym i niezwykłym. Poszukiwanie informacji na temat zmian, jakie zachodzą w poczętym życiu pozwala kobiecie lepiej zrozumieć, co dzieje się z jej ciałem i zyskać spokój ducha, tak potrzebny w tym trudnym, choć przecież pięknym czasie.

Ile czasu trwa prawidłowa ciąża?

Ciąża powinna trwać około czterdziestu tygodni, które dzielone są na trzy tak zwane trymestry. Każdy z nich cechuje inna dynamika zmian, jakie zachodzą w mającym się narodzić dziecku. Różnią się także tym, co dzieje się z ciałem i organizmem matki. Świadomość tego, co dokładnie dzieje się z płodem pozwoli matce odpowiednio reagować, dając szansę na rozwój w najlepszych możliwych warunkach.

Co dzieje się z płodem w pierwszym trymestrze ciąży?

Pierwszy trymestr trwa mniej więcej do końca trzynastego tygodnia ciąży. Już około 21 dnia zaczyna bić serce dziecka. Od mniej więcej szóstego tygodnia zaczyna się czas, w którym rozwój płodu jest najbardziej gwałtowny i intensywny. W kolejnych tygodniach pojawiają się następne narządy wewnętrzne, a niemal wszystkie już są około trzeciego miesiąca ciąży. Ponadto w tym trymestrze rozwijają się pierwszy zmysł – dotyk – i odruchy dziecka.

Jak przebiega rozwój w drugim trymestrze ciąży?

W drugim trymestrze rozwój płodu to czas pojawiania się kolejnych zmysłów – smaku i słuchu. W związku z tym staje się on bardzo wrażliwy na otoczenie – warto zadbać o to, by dźwięki, które mogą go dobiegać, nie były intensywne lub negatywne. W okolicach dziewiętnastego tygodnia ruchy dziecka stają się dla matki wyczuwalne. Mniej więcej w 26 tygodniu ciąży dziecko zaczyna zapamiętywać dźwięki, dobiegające z otoczenia, przede wszystkim głos mamy i bicie jej serca. Rozwój płodu krok po kroku znajdziesz na: https://mamadha.pl/kalendarz-zycia-plodowego-rozwoj-plodu-krok-po-kroku/

Co dzieje się z dzieckiem w ostatnim trymestrze ciąży?

Trzeci trymestr to czas, w którym organizm dziecka przygotowuje się do porodu i życia poza ciałem matki. W tym czasie może u dziecka występować na przykład czkawka. Maluch zaczyna otwierać oczy, zmienia się jego skóra i narasta tkanka tłuszczowa, a także rozwija się jego układ odpornościowy.

Ciąża to czas rozwoju dziecka, które całkowicie zdane jest na matkę. W trosce o prawidłowy wzrost dziecka należy zadbać między innymi o odpowiednią dietę – pomóc w tym mogą na przykład produkty, dostępne na stronie Mamadha.pl. Dzięki nim, proces rozwoju dziecka będzie wspomagany przez odpowiednie, potrzebne mu składniki, które sprawią, że wzrost bardzo ważnych elementów jego organizmu będzie przebiegał poprawnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here