Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy?

0
1901
Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy?

O tym, że manicure hybrydowy jest trwały wiedzą już wszyscy. Jest to stylizacja najchętniej wybierana przez wiele kobiet. Regularność zabiegów jest porównywalna z zabiegami fryzjerskimi. O ile nową fryzurę zawsze musisz wykonać u specjalisty, o tyle manicure coraz częściej decydujemy się zrobić w domu. O tym, jak znaleźć dobry salon fryzjerski przeczytasz na http://abc-augustow.pl/szukasz-dobrego-fryzjera-czestochowie-artykul-ci-tym-pomoze/, a w niniejszym artykule dowiesz się, jak wykonać manicure hybrydowy.

Co potrzebujesz do manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy jest zabiegiem, w którym wykorzystuje się specjalne lakiery hybrydowe. Jednak sam lakier w ulubionym kolorze nie wystarczy. Do prawidłowego wykonania zabiegu potrzebujesz jeszcze kilku rzeczy:

  • pilniczka i bloku polerskiego,
  • patyczek do odsuwania skórek,
  • płyn dezynfekujący,
  • waciki bezpyłowe,
  • cleaner – specjalny płyn do przemywania warstwy dyspersyjnej,
  • bazę, top oraz lakier hybrydowy w wybranym kolorze,
  • lampę UV,
  • odżywkę do skórek.

Jak wykonać manicure?

Hybrydy nakłada się w kilku krokach, a każdy z nich wymaga precyzji i wprawy. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki, a zalane skórki są niedozwolone! Jeśli nie masz wprawy w malowaniu paznokci, lepiej udaj się do specjalistki, która wykona zabieg za Ciebie. Sprawdzony salon znajdziesz na stronie https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/kielce, gdzie szybko umówisz się na dogodny termin. Nieumiejętne wykonanie hybrydy nie tylko będzie nietrwałe, ale może doprowadzić do uszkodzenia płytki paznokcia lub nawet poważnych chorób.

Jeśli czujesz się na siłach i chcesz wykonać zabieg w domu, oto instruktaż krok po kroku co musisz zrobić.

Krok 1 – przygotuj paznokcie. Zdezynfekuj dłonie, spiłuj paznokcie na odpowiednią długość, nadaj im kształt i odsuń skórki. Następnie musisz zmatowić płytkę paznokcia. Pamiętaj, aby wykonać to z wyczuciem.

Krok 2 – nałóż bazę. Odpowiednio przygotowane paznokcie przetrzyj wacikiem nasączonym w cleanerze. Następnie starannie i równomiernie nanieś cienką warstwę bazy i utwardź ją pod lampą. Po jej utwardzeniu przetrzyj ponownie paznokieć wacikiem z cleanerem. Tę czynność powtarzaj po każdym utwardzaniu kolejnych warstw.

Krok 3 – czas na kolor. Nałóż pierwszą warstwę koloru i utwardź go pod lampą. Przetrzyj paznokieć i nałóż kolejną warstwę. Postępuj tak do momentu, kiedy kolor będzie odpowiednio nasycony, a paznokieć równomiernie wygładzony. Nie nakładaj zbyt wielu warstw i pamiętaj o tym, by były cienkie.

Krok 4 – czas na top. Kiedy już kolor będzie taki, jakiego oczekiwałaś, czas na nałożenie wierzchniej warstwy, czyli topu. On również wymaga utwardzenia. Po utwardzeniu przetrzyj po raz ostatni paznokcie cleanerem.

Krok 5 – nawilż skórki. Na koniec zabiegu zadbaj o skórki wokół paznokci, wcierając w nie odżywkę. Zabieg można uznać za zakończony.

Przy manicure hybrydowym musisz pamiętać, aby starannie nakładać lakiery, uważając, by nie zalać nimi skórek. Jeśli tak się zdarzy, natychmiast usuń lakier ze skóry, zanim dłoń trafi pod lampę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here