Ozonowanie pomieszczeń w placówkach edukacyjnych

0
1065
Ozonowanie pomieszczeń w placówkach edukacyjnych

Szkoła i przedszkola to często siedliska wirusów i bakterii. Tym bardziej warto więc zadbać o ich skuteczną dezynfekcję, dzięki której możliwe stanie się znaczne ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób kontaktowych. Jak to robić? Które techniki okażą się najlepsze? Z jakich urządzeń warto korzystać?

Biorąc pod uwagę rodzaj zagrożenia, optymalnym wyborem wydaje się ozonowanie pomieszczeń. Jak bowiem pokazuje praktyka, ozon jest bardzo silnym utleniaczem, który pozwala zneutralizować nie tylko bakterie i wirusy, ale też pleśń, grzyby i nieprzyjemne zapachu. Przekłada się to na uzyskanie pełnej czystości biologicznej, która w takich budynkach jak szkoły i przedszkola ma ogromne znaczenie.

W jaki jednak sposób przeprowadzić ozonowanie? Istnieją dwie możliwości. Pierwsza związana jest z wynajęciem specjalistów. Mowa tu profesjonalnych ekipach, które zajmują się tak rozumianą dezynfekcją. Dają one gwarancję wysokiej skuteczności działania, jednak ich wynajęcie kosztuje. Często sporo.

Z tego powodu warto zainteresować się innym sposobem. Dezynfekcja przedszkoli może bowiem odbyć się poprzez użycie zakupionych ozonatorów, których na rynku nie brakuje. Co ważne, występują one w wielu odmianach i konfiguracjach, co zdecydowanie ułatwia zakupy. Szeroka i zróżnicowana oferta pozwala bowiem dobrać je do specyfiki, a także wielkości poszczególnych pomieszczeń. Do tego dochodzi stosunkowo łatwa oraz bezpieczna obsługa. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu wszelkich środków ostrożności, związanych między innymi z założeniem właściwego stroju ochronnego.

Jaki ozonator wybrać? Co trzeba sprawdzić?

Jak można się domyślić, ozonatorów na rynku jest całkiem sporo. Sztuka polega więc na tym, aby zakupić ten odpowiedni. Żeby było to możliwe, konieczna będzie dokładna analiza najważniejszych parametrów, takich jak moc oraz zasięg działania. Do tego dodać można też zaimplementowane zabezpieczenia oraz funkcje dodatkowe.

Jeśli sprzęt zostanie dobrany w sposób prawidłowy, dezynfekcja pomieszczeń ozonem przyniesie spodziewany skutek. Sprawi, że szkodliwe mikroorganizmy zostaną zneutralizowane. Związek ten utrudni również ich ponowny rozwój, co oczywiście pozytywnie wpłynie na komfort oraz bezpieczeństwo przebywania w szkole bądź przedszkolu.

Warto podkreślić, że regularne ozonowanie jest bardzo ważne. Zwłaszcza teraz, gdy zagrożenie wirusowe jest tak wysokie, jak nigdy. Przeprowadzanie tego typu działań to sposób na zminimalizowanie ryzyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here