Wygodny i bezpieczny transport owoców

0
1186
Wygodny i bezpieczny transport owoców

Podczas transportu owoców zwraca się dużą uwagę na to, by dotarły one do celu w idealnym stanie, bez uszkodzeń, świeże i gotowe do spożycia. Jabłka są dość odporne na typowe problemy przy przewożeniu, ale i one mogą ulegać niszczeniu, jeśli transport będzie źle zaplanowany lub nadmiernie się przeciągnie.

Zastosowanie skrzyń i skrzyniopalet na jabłka

Powszechnie w transporcie owoców używane są skrzyniopalety na jabłka lub inne, większe bądź mniejsze owoce. Te lekkie konstrukcje skracają czas przygotowań oraz załadunku towaru, mogą być też bez problemu używane w magazynie zamiast pojedynczych skrzynek. Daje to wybór zarządzającym magazynem, na przykład pod kątem zwiększenia ilości wolnego miejsca lub ułatwienia przesuwania, przemieszczania aktualnego towaru. Oczywiście skrzynki na jabłka w wybranym rozmiarze mogą być używane równolegle, zależnie od zapotrzebowania. Każdy z takich pojemników może mieć ujednolicone bądź dopasowane wymiary. Pewne modyfikacje mogą tyczyć się także kształtu i kolorystyki, co pozwala na lepsze dopasowanie wyposażenia do rozmiaru i poziomu zagracenia magazynu.

Przewóz jabłek na różne odległości

Jabłka, jak i każde inne owoce, wymagają zadbania o wysoką jakość transportu. Dlatego stosuje się skrzynie na jabłka gwarantujące przewiewność i możliwość takiego rozsypania owoców, by nie dochodziło do zgniatania i nacisku. Podobnie jak użytkowane w magazynach skrzyniopalety na jabłka także i te można z łatwością przestawiać w celu utrzymania porządku i bezpieczeństwa. Po każdym użyciu możliwe jest dokładne mycie czy nawet sterylizacja – wykonane z trwałego, mocnego tworzywa skrzynie na jabłka nie ulegają wpływowi środków czyszczących ani wysokiej temperatury.

Porządek w magazynie i w pojeździe

Oznaczenie kolorami skrzynek zawierających owoce pomoże zachować ład i szybko znaleźć właściwy towar. Dlatego też producent ma w swojej ofercie skrzynki na jabłka w różnych kolorach, rozmiarach, a często też kształtach. Wbrew pozorom takie udziwnienia względem stosowanych kiedyś drewnianych palet czy skrzyń sprawdzają się bardzo dobrze. Kolory znacznie wspomagają działania związane z zachowaniem porządku w magazynie, można za ich pomocą wyróżnić skrzynie z jabłkami w różnych etapach dojrzewania czy różnych gatunków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here