Aplikacje na telefon dla kierowców – co powinniśmy mieć na swoim telefonie?

0
2210
aplikacje dla kierowców

Obecnie już prawie każdy korzysta ze smartfona oraz aplikacji, które ułatwiają w jakiś sposób życie, są to np. terminarz miesiączkowy, aplikacje do ćwiczeń w domu czy też aplikacje dla kierowców. Nie ma znaczenia czy jesteśmy doświadczonymi kierowcami, którzy jeżdżą w długie trasy czy osobami, które jeżdżą okazyjnie np. na zakupy. Takie aplikacje powinien mieć na swoim telefonie każdy.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/aplikacje-dla-kierowcow/

Google Maps

Telefony z androidem mają ją bardzo często wbudowaną w swoje oprogramowanie. Bez niej duża ilość kierowców nie wyobraża sobie podróży. Jest ona całkowicie darmowa i działa zarówno na telefonach z Androidem, jak i na iOS’a. Aplikacja ta pozwala na pobranie mapy, zawsze kiedy macie dostęp do Internetu, a następnie możecie bez problemu korzystać z niej offline. 

Aplikacja oferuje dodatkowo wiele ciekawych i przydatnych rozwiązań takich jak np. sterowanie głosem czy szukanie na trasie stacji benzynowej, kawiarni lub zakładów, w których wykonamy wulkanizację. Google Maps o ostatnim czasie się rozwinęło i oferuje nawet opcję pokazywania miejsca fotoradarów.

Yanosik

Pozostając w temacie fotoradarów, Yanosika kierowcom zdecydowanie nie trzeba przedstawiać. Jest to apka, która ma nie tylko wbudowaną funkcję nawigacji, ale także dodatkowo ostrzega nas przed różnymi wydarzeniami. Do takich wydarzeń należą m.in : kontrolą policji, fotoradarami, wypadkami czy nawet pojazdami nieoznakowanymi. 

Użytkownicy Yanosika zgłaszają ewentualne utrudnienia występujące na danym odcinku drogi. Następnie wy przejeżdżając obok możecie je potwierdzić lub anulować, jeśli np. korek na drodze się już zluźnił i można przez dany odcinek przejechać swobodnie. Dodatkową zaletą aplikacji jest to, że  pokazuje ona najbliższe stacje Orlen na naszej trasie czy w okolicy. Możemy zbierać również po trasie, kropelki, które wymienimy na punkty, a te następnie na jakieś benefity.

Amber One

Amber One jest to aplikacja jedynie dla użytkowników Androida. Jeśli często poruszacie się po autostradzie A1, koniecznie musicie ją mieć. Program informuje nas o przewidywanym czasie podróży, a dodatkowo znajdziemy tam informacje o zdarzeniach występujących na drodze czy warunkach, które obecnie tam występują. 

Zobacz też: http://morini.pl/jakie-przysmaki-dla-pieskow-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here