Atrakcje turystyczne w Ustroniu

0
1168
Atrakcje turystyczne w Ustroniu

Ustroń noclegi każdego roku cieszą się wielką popularnością. Nic dziwnego, ponieważ w tej właśnie miejscowości można odnaleźć spokój i ciszę. Człowiek na co dzień żyje w wielkim mieście i czasem ma już tego dość, dlatego na wakacje chce się przenieść do odosobnionego miejsca, jakim chociażby jest Ustroń.

Miejsce do spania

Tak, Ustroń jest piękny, ale przecież nie warto tam jechać na jeden dzień. Jeżeli ktoś ma mało czasu, to powinien tam spędzić chociażby jeden weekend. W tym celu musi wynająć pokoje Ustroń, które położone są w hotelach, pensjonatach, a nawet u osób prywatnych. Ceny za wynajem mogą się nieznacznie różnić od siebie. Wszystko zależy od tego z jaką porą roku mamy do czynienia. Najwięcej osób przyjeżdża tutaj w zimie, aby móc rozkoszować się tym pięknym klimatem i wielką ilością śniegu. W takim okresie noclegi Ustroń są nieco droższe, chociaż nie można powiedzieć, żeby ich cena była aż tak wysoka.

Plan na wakacje

Pokoje Ustroń są. Bagaże się w nich znajdują, a my jesteśmy przygotowani do tego, aby nie tylko cieszyć się śniegiem, czy też słońcem za oknem. W końcu, jeżeli w tej miejscowości jesteśmy pierwszy raz, to nie można zapomnieć o zabytkach i atrakcjach, jakie czekają w tym mieście. Osoby, które na co dzień zmagają się z licznymi schorzeniami (a te bardzo chętnie wynajmują noclegi Ustroń) koniecznie powinny udać się do Źródła Karola, które wypływa ze zbocza Lipowskiego Gronia. Według legendy woda, która znajduje się w tym miejscu, ma cudowne właściwości. Świadczyć mają o tym podania z XIX wieku, kiedy to ludność poiła tu bydło. Słabe sztuki wracały z siłą energią, której nigdy wcześniej nie miały. Podobno pewien kasjer napił się wody z tego źródełka, a wszystkie jego poważne dolegliwości minęły. Z wdzięczności postawił postument, który do dzisiaj można podziwiać nad źródełkiem. Kolej Linowa Czantoria zaprasza do korzystania – w szczególności w okresie zimowym. Jest to atrakcja, dzięki której można nie tylko podziwiać wspaniałe widoki, ale również można poćwiczyć swoje umiejętności, jeżeli chodzi o sporty zimowe. Ustroń noclegi to małe, ale piękne miasto, gdzie naprawdę warto przyjechać chociaż raz. Jest tu wiele atrakcji, wartych odwiedzenia i zobaczenia na żywo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here