Czy można zmienić rodzaj cery, za pomocą pielęgnacji?

0
1901
rodzaj cery - czy może ulec zmianie?

Do zmiany rodzaju cery, zazwyczaj dochodzi na przestrzeni lat. Mimo, że wyrobiliśmy sobie nawyki pielęgnacyjne, może dojść do takiej sytuacji, że będziemy musieli je zmienić w pewnym momencie. Jak prawidłowo zadbać o skórę w okresach zmian hormonalnych lub wzmożonego stresu?

Czy typ cery może się zmienić?

Bardzo często dzieje się tak, posiadamy przez wiele lat skórę suchą albo tłustą, a nagle zmienia się ona o 180 stopni. Czy jest to możliwe, mimo odpowiedniej pielęgnacji? Oczywiście, że tak. Rodzaj skóry może zmienić się na przestrzeni lat, zwykle dochodzi do tego w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych, nieprawidłowej pielęgnacji lub hormonów.

Wpływ hormonów i stresu na typ cery?

Stan i rodzaj naszej skóry w dużej mierze zależy od stanu gospodarki hormonalnej w organizmie. Gdy jest on niekorzystny, pojawia się na naszej twarzy tak zwany trądzik hormonalny. Jego główną przyczyną są właśnie hormony płciowe, stres lub zaburzenia tarczycy.

W wyniku nadmiernego stresu, nasz organizm wydziela większe ilości kortyzolu, czyli hormonu stresu. Wtedy nasza skóra bardziej się przetłuszcza, spowodowane jest to zwiększoną pracą gruczołów łojowych. W wyniku tego dochodzi do zatykania się porów, a następnie niedoskonałości. Jeżeli zaobserwujemy u siebie zmianę cery z suchej na tłustą, to może oznaczać, że z naszą gospodarką hormonalną może dziać się coś złego. Wtedy najlepiej udać się do specjalisty endokrynologa lub ginekologa.

Przeczytaj też: http://urodelka.pl/kosmetyki-dla-dzieci-ktore-nalezy-wybrac/

Pielęgnacja skóry, a typ cery

Nieprawidłowa pielęgnacja, również może przyczynić się do zmiany rodzaju skóry na twarzy. Gdy posiadamy skórę nadmiernie przetłuszczającą się, na której dodatkowo pojawiają się wypryski, chcąc załagodzić ten stan, zaczynamy używać kosmetyków, które silnie wysuszają naszą cerę. Gdy skóra na twarzy, nie jest odpowiednio nawilżona, odczuwa taki stan jako zagrożenie przed przesuszeniem i zaczyna produkować więcej sebum. W wyniku tego nasza skóra zamiast być sucha, przetłuszcza się jeszcze bardziej.

Pielęgnacja skóry trądzikowej powinna opierać się głównie na delikatnym oczyszczaniu i odpowiednim nawilżeniu, za pomocą kosmetyków które posiadają lekką konsystencję. Równie ważne w jej wypadku jest nawadnianie skóry od środka, poprzez picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia.

Źródło: https://www.zdrowedziecinstwo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here