Czym jest gra Portal?

0
1767
gra Portal

Portal to komputerowa gra platformowa, która zdobyła dość sporą popularność. Jej głównym narzędziem jest generator portali, który daje możliwość błyskawicznego przenoszenia ludzi oraz obiektów z jednego miejsca w drugie. Aby było to jednak możliwe, należy zmierzyć się z różnymi łamigłówkami, które bazują na prawach fizyki. W końcu nadszedł ten moment, że zabawa portal gunem jest możliwa.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/portal/

Czym jest gra Portal?

Portal i jego kolejna część, czyli Portal 2 to świetne gry logiczne na komputer. Ich ogromną zaletą jest prostota, dzięki temu każdy jest w stanie w nią się bawić i przejść całą bez większego problemu od początku, do końca. Główną bohaterką gry Portal jest dziewczyna, której zostało zlecone zadanie, polegające na wydostaniu się z laboratorium. Aby ułatwić jej to zadanie ma do dyspozycji specjalne urządzenie do tworzenia tytułowych portali. Dzięki nim może przenosić się w określone miejsca, ale to nie wszystko, oprócz siebie może przenosić też przedmioty. Jest to jedna z gier, która dostarcza wiele emocji graczowi, a jednocześnie wymaga od niego umiejętności logicznego myślenia.

Gra zapewnia około czterech godzin rozgrywki, w których mamy szansę ukończyć te same poziomy na dość wymagających warunkach.

Czy gra może stać się dziełem sztuki?

Zazwyczaj większość gier komputerowych jest kojarzona z przemocą, która podobno się w nich pojawia. Jest to błędne myślenie. Większość rodziców jest zdania, że taka gra jest nieodpowiednia dla 5 letniego dziecka, twierdzą że wyłącznie zabawna gra edukacyjna jest w porządku. W przypadku gry Portal jest tak, że skutecznie obala te mity. A to jest ogromną zaletą.

Zarówno Portal, jak i Portal 2 to gry, w których nie pojawia się żadna przemoc ze strony głównej bohaterki. Co więcej ta gra nakładania gracza do logicznego myślenia, a w przypadku dzieci to ogromna zaleta. Gra nie wymaga od gracza tego, żeby nim był w celu zrozumienia swojej głębi. Portal to uniwersalny odbiór, który łączy się z dobrym przekazem oraz ciekawą fabułą.

Zobacz też: http://urodelka.pl/romantyczny-wieczor-we-dwoje-ktore-gry-komputerowe-sie-sprawdza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here