Jak pozbyć się worków pod oczami? 

0
1150
worki pod oczami

Worki pod oczami są jednym z najczęstszych defektów estetycznych, które zlokalizowane są w okolicy oczu. Obok nich wyróżnić można zasinienia pod oczami lub kurze łapki. Worki pod oczami są kojarzony zazwyczaj z osobami starszymi, jednak mogą występować również u młodych osób. Ich przyczyna może być starzenie się skóry pod oczami, różnego rodzaju obrzęki w tej okolicy lub stosowanie używek czy niewłaściwa pozycja podczas snu. Usunięcie worków pod oczami Jest najskuteczniejsze wtedy, kiedy wykonywane jest przez profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. W jaki sposób powstają worki pod oczami? Jakie są domowe sposoby na ich usunięcie? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/worki-pod-oczami-i-zasinienia-jak-sie-ich-pozbyc/ 

Worki pod oczami – jak powstają? 

Worki oraz cienie pod oczami są to zmiany, które często występują razem. Pojawiają się pod oczami, a zatem tam gdzie skóra jest podatna na proces starzenia oraz cienka. Skóra pod oczami jest delikatniejsza, ma o wiele mniej gruczołów łojowych oraz posiada podskórną tkankę tłuszczową, która jest gorzej ukrwione. Okolice pod oczami są również znacznie bardziej narażone na zastój limfy. Wszystko to sprowadza się do tego, że pod oczami i zauważyć można pogorszenie się kondycji skóry. 

Jakie czynniki najbardziej sprzyjają powstawaniu worków pod oczami? 

Takimi czynnikami są: 

  • zbyt duże spożycie soli
  • rozciągnięcie skóry podczas demakijażu
  • niewłaściwa pielęgnacja skóry pod oczami kumulowanie się pod oczami tkanki tłuszczowej
  • zbyt mała ilość snu
  • niewłaściwa pozycja podczas snu 
  • palenie papierosów i nadużywanie alkoholu
  • ścieńczenie i wiotkość skóry podczas procesu starzenia się
  • predyspozycje genetyczne
  • siedzący tryb życia 

Do powstania worków pod oczami i może dojść również przebiegu niektórych schorzeń – zaburzenia krążenia choroby nerek, alergie, anemia. 

Jakie są domowe sposoby na worki pod oczami? 

Zredukowanie widoczności worków pod oczami domowymi sposobami od opiera się na odpowiedniej pielęgnacji okolic oczu. Konieczne jest stosowanie pod oczami i kremów anti-age. Takie kosmetyki posiadają lekką konsystencję, a ich skład obfituje w związki aktywne, które odżywiają skórę oraz usprawniają krążenie krwi. Kremy dedykowany pielęgnacja okolic oczu zawierają zazwyczaj ekstrakty roślinne, witaminę C, retinol, koenzym Q10 i kwas hialuronowy. Właśnie takich produktów powinniśmy szukać w składzie dobrego kremu pod oczy.

Zobacz też: http://urodelka.pl/cellulit-czym-jest-i-jakie-sa-domowe-sposoby-na-jego-usuniecie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here