Modelka – jak wygląda praca? 

0
1739
modelka

Nie da się określić jednoznacznie w jaki sposób będziesz pracować jako modelka lub model. Twoja uroda i ciało wykorzystywane mogą być do stworzenia materiałów reklamowych, telewizyjnych, klipów w sesji zdjęciowych oraz wielu, wielu innych. Pracować możesz też na wybiegach podczas pokazów modowych. Twojej pracy będzie towarzyszył czasami stres, ponieważ wiele wydarzeń modowych przygotowane jest bardzo drobiazgowo i pod linijkę. Dlatego wymagana jest od ciebie niezwykła profesja i poważne podejście do zawodu.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/czym-moze-zajmowac-sie-model/

Obowiązki wynikające z pracy modela

Jako model będziesz prezentować na sobie ubiór, biżuterię, a także inne gadżety. Innym razem może to być na przykład fryzura czy makijaż. Chociaż sam pokaz nie trwa długo, twoje wejście na scenę jest stosunkowo krótkie, to same przygotowania do niego trwają czasami kilka tygodni. Czekacie bowiem sporo prób zanim uda się osiągnąć pożądany przez reżysera efekt. Podobnie wygląda to na planie zdjęciowym. Reklama czy sesja fotograficzna ma określone cele do osiągnięcia. Czasami jeden dzień zdjęciowy może trwać nawet 12 godzin, a w rezultacie nie przyniesie on jeszcze efektu pożądanego. Jako model musimy być bardzo elastyczni i skurczu lat nie przestrzegać wszystkich nadawanych nam wskazówek. Praca modela do również wielogodzinne stanie w kolejce na castingi, które wymagają od nas dużego zaangażowania.

Wyzwania zawodowe wynikające z pracy modela

Z pewnością jest to zajęcie wymagające od Ciebie sporej odporności na stres. Naszym pierwszym wrogiem jest przede wszystkim szeroka konkurencja. Kandydatki i kandydaci startujący w tym zawodzie potrafią być naprawdę zmotywowani i zdeterminowani, aby osiągnąć cel, chociażby drogą po trupach. Wówczas konkurencja nie zawsze graczy Stokrotka musimy sporo poświęcić, naszemu ciału i urodzie, ponieważ to one są narzędziami naszej pracy. Nie ma takim samym jak pojazd dla kierowcy. Dlatego tak ważne jest dbanie o siebie. W takim zawodzie nie możemy pozwolić sobie na problemy z wagą, skórą czy włosami. Wcale musimy kontrolować to co jemy i ile jemy. Pod obserwacją musi mieć również naszą skórę. Jako model musimy stosować specyfiki, które pomogą nam zachować młody i atrakcyjny wygląd. Do tego musimy pamiętać o kondycji fizycznej, sporcie i ćwiczeniach. Musimy być również bardzo odporni na krytykę, ponieważ w takim zawodzie jest ona codziennością. Krytyka bywa bowiem bardzo bezpośrednia i nie powinniśmy brać jej do siebie. Bywa tak, że brakujący centymetr wzrostu może przekreślić nasze szanse na współpracę z danym projektantem czy fotografem.

Zobacz też: http://urodelka.pl/jak-zostac-modelem-predyspozycje-zawodowe-modela/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here