Nie byle gratka dla miłośników quiltingu

0
855

Na wstępie warto wyjaśnić słowo zawarte w tytule. Quilting to słowo pochodzące z języka angielskiego i dosłownie oznacza ono „pikowanie”. Pikowanie tkanin polega na zszywaniu dwóch tkanin, przedzielonych dla ocieplenia, miękką, grubą wełną, bawełną lub innym materiałem. Ma to głównie na celu równomierne rozłożenie materiału ocieplającego, daje też pewne możliwości dla artystycznego projektowania i wykonania tkaniny.

Maszyny do pikowania

Z pewnością nie jest to łatwe zadanie ani tym bardziej praca dla każdego. Jednak jeśli podejmujemy się wykonania tego rodzaju produktu warto jest posiadać odpowiednie narzędzia, które są w stanie ułatwić nam pracę. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie polecić produkt jakim jest pikowarka z maszynymadis.pl. W tym miejscu znajdziemy wszystko co potrzebne do profesjonalnego zajmowania się quiltingiem. Maszyna do pikowania z długim ramieniem może zostać wykorzystana do tworzenia projektów o różnych, również bardzo dużych rozmiarach. Wprost idealnie sprzęt nadaje się do pikowania narzut oraz kołder. Jest to możliwe dzięki ogromnej przestrzeni roboczej, którą zapewnia długie ramię maszyny – według producenta jest to 40 cm długości. Wysokość pola pracy wynosi niemal 22 cm. Natomiast rama, na której maszyna jest ustawiona ma aż 150 cm szerokości i 120 cm głębokości, co daje potężny zasięg miejsca pracy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużą przestrzenią użytkową lub nie potrzebują większej maszyny do pikowania.

Chcąc wyjaśnić sposób działania urządzenia, najprościej opisać to w następujący sposób: maszyna przesuwa się w ramie po specjalnych prowadnikach, zastosowana najnowsza technologia pozwala na łatwe umieszczenie nawet trzech warstw materiału, które są odpowiednio naprężone i jednoczenie podawane podczas pikowania. Ergonomia drążków do obsługi maszyny pozwala w bardzo intuicyjny sposób kontrolować przebieg pracy.

Wartym podkreślenia jest fakt, że każda maszyna ze strony maszynymadis.pl posiadają 12 miesięcy gwarancji, a specjalistyczne serwisy marki znajdziemy na terenie całej Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here