Telewizja w 4K – gdzie szukać?

0
1588
Telewizja w 4K – gdzie szukać

Mimo, że telewizja przez Internet zdobywa coraz większą popularność, nie każdy decyduje się na rezygnację z kablówki. Szczególnie że nowoczesna telewizja 4K umożliwia oglądanie ulubionych filmów i seriali w bardzo dobrej jakości – szerokość obrazu wynosi dokładnie 4 tysiące pikseli.

Telewizja 4K u operatorów telewizyjnych

Oznacza to, że wyświetlane materiały wyglądają jeszcze bardziej realistycznie, niż ma to miejsce w przypadku HDTV. Posiadacze telewizorów w 4K mogą być jednak spokojni – serwisy VOD, czyli telewizja przez Internet, również umożliwiają oglądanie swoich materiałów w najwyższej jakości.

Polskie platformy, które oferują jakość 4K to przede wszystkim:

  1. INEA – klienci INEA mogą korzystać z platformy telewizyjnej pod marką HIWAY. Niewielki dekoder bezprzewodowo łączy się z siecią i umożliwia oglądania YouTube i kanałów liniowych w jakości 4K, a także wypożyczanie filmów na życzenie. Pakiet HIWAY zawiera aż 160 kanałów.
  2. CANAL+ – platforma ta oferuje kanał CANAL+ 4K Ultra HD. Jest on pierwszym tego typu kanałem, jaki pojawił się w Polsce. Umożliwia oglądanie zróżnicowanych materiałów, w tym filmów pełnometrażowych, programów sportowych, rozrywkowych, dokumentalnych i seriali. Oferta dla nowych klientów jest o połowę tańsza przez pierwsze trzy miesiące. Dla abonentów platformy CANAL+ są różne promocje, które warto śledzić na stronie internetowej operatora.
  3. Orange – kanały w 4K są również dostępne w ofercie Orange. Mowa o sportowym Eleven Sports 1. Dostawca oferuje także stację Festival 4K transmitującą koncerty, festiwale, przedstawienia teatralne i imprezy klubowe w jakości 4K oraz z dźwiękiem Doby Digital. Do tego dochodzi również kontent Netflixa. Dekoder 4K dostępny jest w pakietach Orange Love standard, extra i premium.
  4. Vectra – to druga co do wielkości telewizja kablowa w Polsce, która udostępnia możliwość oglądania filmów, programów i seriali w jakości 4K. Nowoczesny dekoder Ultra HD umożliwia nagrywanie czterech materiałów w tym czasie. Programy w 4K są dostępne w pakiecie wraz z Internetem 300 Mb/s.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here